Koparka gąsienicowa

Cena
Producent
Stan
Rok produkcji
Godziny pracy
Waga
Moc silnika

Kupuj używane i nowe koparki gąsienicowe – Doosan/Develon, Komatsu, Sany, Hitachi, Liebherr, JCB, Yanmar – bezpośrednio od specjalistycznego sprzedawcy. Klasa ta zaczyna się od 12 t, w której prace ziemne, budowa kanałów, rozbiórki i budowa dróg przebiegają na pełnych obrotach. U nas znajdą Państwo koparki gąsienicowe o masie od 12 do 25 t firm Kraus Baumaschinen z Frankenthalu, GSK Baumaschinen z Hanhofen, Bontebok z Holandii oraz Infa Nutzfahrzeuge – z podaniem roku produkcji, liczby godzin pracy, masy roboczej i mocy silnika w ogłoszeniu, zarówno nowe, jak i używane.

Która koparka gąsienicowa najlepiej pasuje do Państwa potrzeb?

Od 12 do 16 t – klasa kompaktowa, często z krótkim tyłem: Doosan/Develon DX140 LCR, Yanmar SV120, Sany SY135C, Komatsu PC130/PC138, Hitachi ZX130/ZX160, Cat 313/315. Budowa dróg, budowa kanalizacji miejskiej, budowa terenów zielonych i ogrodów przy dużych ilościach materiału. Model z krótkim tyłem (LCR/US) pracuje tuż obok płynącego ruchu; maszyny o masie 12–16 t można nadal transportować na 3-osiowej naczepie niskopodwoziowej bez specjalnego zezwolenia.

Od 20 do 25 t – klasa standardowa: Komatsu PC210, Sany SY215, JCB JS220, Liebherr R906/R920, Hitachi ZX210, Cat 320, Volvo EC220, Doosan DX225. Koparka do robót ziemnych par excellence: łyżka o pojemności 1,0–1,2 m³, rozbiórka z użyciem młota i nożyc, budowa kanałów z zastosowaniem szalunków, kamieniołom. W tej kategorii dostępna jest największa oferta na rynku.

Ponad 25 t: Cat 325/330, Komatsu PC290/PC360, Liebherr R926/R936, Hitachi ZX350 – duże prace ziemne, rozbiórka wysokich budynków, wydobycie. W razie potrzeby zapytamy o to w imieniu Państwa u naszych dealerów.

Wersje specjalne: koparki dwutorowe (Case 788 P Railroad) do budowy torów, wysięgniki o dużym zasięgu do prac nad wodą i na składowiskach odpadów, wyposażenie do rozbiórki z kratą ochronną i kabiną uchylną.

Na co zwracamy uwagę przy zakupie używanej koparki gąsienicowej

Układ jezdny – najdroższe elementy zużywające się: płyty podeszwowe, ogniwa łańcucha, sworznie i tuleje, rolki jezdne i nośne, koło prowadzące, koło napędowe. Turas zużyty w kształcie „zęba rekina” oraz mocno obwisłe łańcuchy oznaczają konieczność naprawy rzędu pięciu cyfr. Należy zlecić pomiar stopnia zużycia w procentach.

Pierścień obrotowy i mechanizm obrotowy: luz w pierścieniu obrotowym (podnieść i obrócić górną część koparki z zamontowaną łyżką), odgłosy, wyciek oleju przy przekładni mechanizmu obrotowego.

Wysięgnik, ramię, sworznie, układ hydrauliczny: luz we wszystkich sworzniach i tulejach, pęknięcia i spawy naprawcze na wysięgniku i ramieniu, rysy na tłoczyskach, szczelne cylindry i węże. Utrzymać wysięgnik i ramię pod obciążeniem bez opadania. Olej hydrauliczny czysty, bez zmętnienia.

Silnik i elektronika: rozruch na zimno, charakterystyka dymu, moc pod obciążeniem, norma emisji spalin (Stage IIIB/IV/V z SCR/DPF – sprawdzić regenerację i układ AdBlue), odczyt pamięci błędów. Klimatyzacja, kamera, monitor.

Liczba godzin pracy, historia eksploatacji, dokumentacja: koparki gąsienicowe pracują od 1 200 do 1 800 godzin rocznie; 8 000 godzin z potwierdzeniami przeglądów to norma, a 15 000 godzin w przypadku marek premium nie jest rzadkością. Oznaczenie CE, deklaracja zgodności, coroczny przegląd przeprowadzony przez uprawnioną osobę, dokumentacja dotycząca szybkozłącza i osprzętu.

KlasaMasa roboczaŁyżkaMocTypowe modele
Kompaktowe / z krótkim tyłem12–16 t0,5–0,8 m³70–90 kWDevelon DX140 LCR, Yanmar SV120, Sany SY135C, Komatsu PC138
Standard20–25 t1,0–1,3 m³110–130 kWKomatsu PC210, Sany SY215, JCB JS220, Liebherr R906, Hitachi ZX210
Ciężkie28–40 t1,5–2,5 m³150–220 kWCat 330, Komatsu PC360, Liebherr R936

Marki i dealerzy

Komatsu, Caterpillar, Liebherr, Hitachi i Volvo to marki premium o najwyższej wartości odsprzedaży; Doosan/Develon i JCB plasują się cenowo poniżej, oferując solidną technologię, natomiast Sany ugruntowało swoją pozycję jako producent nowych maszyn spełniających normę Stage V i oferujących długą gwarancję. Nasi dealerzy: Kraus Baumaschinen z Frankenthal (nowe i używane maszyny Develon/Doosan, Yanmar SV120, Sany), GSK Baumaschinen z Hanhofen (Develon DX140 LCR-7 i Sany SY135C z normą Stage V), Bontebok Trading z Friesland (Komatsu, Liebherr, JCB, Case – maszyny używane w stałych cenach) oraz Infa Nutzfahrzeuge (Hitachi). Filtruj wyniki według producenta, masy, mocy silnika, roku produkcji i liczby godzin pracy.

Często zadawane pytania dotyczące używanych koparek gąsienicowych

Ile kosztuje używana koparka gąsienicowa?

Starsze koparki o masie 20 ton (15 lat, duża liczba godzin pracy) kosztują od kilku tysięcy, nowsze koparki o masie 14 ton z krótkim tyłem i normą emisji Stage V osiągają ceny rzędu kilkudziesięciu tysięcy, a ceny nowych maszyn są jeszcze wyższe. Czynniki wpływające na cenę to klasa wagowa, rok produkcji, liczba godzin pracy, zużycie podwozia, norma emisji spalin, szybkozłącze oraz zestaw łyżek.

Ile godzin pracy jest jeszcze dopuszczalne w przypadku koparki gąsienicowej?

Koparki klasy premium przepracowują od 15 000 do 20 000 godzin. Koparka z mniej niż 5 000 godzin jest uważana za młodą. Decydujące znaczenie mają zużycie podwozia (w procentach), pierścień obrotowy, sworznie i tuleje, a także kompletna historia konserwacji – koparka z 9 000 udokumentowanych godzin jest lepsza niż ta z 5 000 godzin bez historii.

Z krótkim tyłem czy konwencjonalny?

Konstrukcja z krótkim tyłem (LCR, US, Compact Radius) przeznaczona jest do budowy dróg i kanałów w obszarach ruchu drogowego, wykopów przy granicach oraz prac pod mostami. Koparki konwencjonalne charakteryzują się większym przeciwwagą, większą siłą zrywną i stabilnością przy tej samej masie – a na rynku wtórnym są tańsze.

Jak przetransportować koparkę o masie 20 t?

Na naczepie niskopodwoziowej; koparki o masie 12–16 t można przewozić na 3-osiowej naczepie niskopodwoziowej bez specjalnego zezwolenia, natomiast przy masie całkowitej około 20 t i szerokości 3 m wymagane jest zezwolenie wyjątkowe. W ogłoszeniu należy podać wymiary transportowe (szerokość, wysokość z wysięgnikiem).

Jaką klasę emisji spalin muszę spełnić?

Zamawiający publiczni, duże miasta i generalni wykonawcy coraz częściej wymagają normy Stage IV lub V. W przypadku prac ziemnych na prywatnych placach budowy oraz za granicą koparki Stage IIIA bez układu oczyszczania spalin są znacznie tańsze i wymagają mniej konserwacji – to argument przemawiający za zakupem, jeśli nie ma żadnych wytycznych.

Czy mogę wziąć koparkę gąsienicową w leasing lub sfinansować ją w ramach wynajmu z opcją wykupu?

W przypadku wielu ogłoszeń można bezpośrednio złożyć niezobowiązujące zapytanie dotyczące leasingu lub wynajmu z opcją wykupu. Warunki należy uzgodnić ze sprzedawcą lub jego partnerem finansowym; zakup i płatność odbywają się bezpośrednio między Państwem a sprzedawcą.

Przegląd wszystkich typów maszyn: Maszyny budowlane · Małe: minikoparki · Na kołach: koparki mobilne · Poradnik: Zakup używanych maszyn budowlanych – 10 najważniejszych wskazówek

GG4081
0.0
W magazynie
[Skontaktuj się z nami w sprawie ceny]
Frankenthal, DE
ModelSY215 LC Numer artykułuKRAUS-GG4081
BONTEBOK-436
0.0
W magazynie
25,75000
Jonkersland, NL
New Holland Kobelco używany na sprzedaż – Koparka gąsienicowa, rok produkcji 2008
ModelKobelco Numer artykułuBONTEBOK-436
BONTEBOK-5853
0.0
W magazynie
25,75000
Jonkersland, NL
JCB JS220LC używany na sprzedaż – Koparka gąsienicowa, rok produkcji 2008
ModelJS220LC Numer artykułuBONTEBOK-5853
BONTEBOK-5689
0.0
W magazynie
16,95000
Jonkersland, NL
Case 788 P RAILROAD używany na sprzedaż – Koparka gąsienicowa, rok produkcji 2003
Model788 P RAILROAD Numer artykułuBONTEBOK-5689
BONTEBOK-7008
0.0
W magazynie
27,50000
Jonkersland, NL
Liebherr R906 używany na sprzedaż – Koparka gąsienicowa, rok produkcji 2011
ModelR906 Numer artykułuBONTEBOK-7008
BONTEBOK-7418
0.0
W magazynie
26,95000
Jonkersland, NL
Komatsu PC210 LC-8 używany na sprzedaż – Koparka gąsienicowa, rok produkcji 2012
ModelPC210 LC-8 Numer artykułuBONTEBOK-7418
BONTEBOK-8879
0.0
W magazynie
18,25000
Jonkersland, NL
Komatsu PC130-7 używany na sprzedaż – Koparka gąsienicowa, rok produkcji 2007
ModelPC130-7 Numer artykułuBONTEBOK-8879
Dettelbach, DE
ModelZX160LC-6 Kettenbagger Schnellwechsler Tieflöffel Numer artykułuINFA-060088
GG3561
0.0
W magazynie
122,00000
Frankenthal, DE
ModelSV120 Numer artykułuKRAUS-GG3561
GG377
0.0
W magazynie
[Skontaktuj się z nami w sprawie ceny]
Frankenthal, DE
ModelDX 140 LCR- 5 Numer artykułuKRAUS-GG377
GG3201
0.0
W magazynie
137,00000
Frankenthal, DE
ModelDX 140 LCR-7 Numer artykułuKRAUS-GG3201
GG2697
0.0
W magazynie
[Skontaktuj się z nami w sprawie ceny]
Frankenthal, DE
ModelDX 140 LRC-7 Numer artykułuKRAUS-GG2697
12268
0.0
W magazynie
67,00000
Frankenthal, DE
ModelDX 140 LCR-5 Numer artykułuKRAUS-12268
12120
0.0
W magazynie
79,50000
Frankenthal, DE
ModelDX 140 LCR-5 Numer artykułuKRAUS-12120
GSK-55867
0.0
W magazynie
[Skontaktuj się z nami w sprawie ceny]
100%
Koparka gąsienicowa średniej klasy : Develon DX140 LCR-7 to 15-tonowa koparka gąsienicowa spełniająca normę Stage V, przeznaczona do prac budowlanych, robót ziemnych oraz przygotowań do rozbiórki na ograniczonych przestrzennie placach budowy.
ModelDX140LCR-7 Numer artykułuGSK-55867
GSK-57909
0.0
W magazynie
[Skontaktuj się z nami w sprawie ceny]
100%
Klasa koparek średnich : Model SANY SY135 C to koparka gąsienicowa posiadająca certyfikat Stage V, przeznaczona do uniwersalnych prac wykopowych i rozbiórkowych na placach budowy.
ModelSY135 C Numer artykułuGSK-57909