Tolle Ware zu einem unschlagbaren Preis (inkl. Versand). Abwicklung schnell und unkompliziert. Weiter so!
Megtekintés a Google-onÚj és használt SDMO áramfejlesztők vásárlása – széles választék építkezési, bérbeadási és vészáramellátási célokra szolgáló áramfejlesztőkből, közvetlenül a szakkereskedőtől. Nálunk megtalálhatja a Rental sorozat használt SDMO áramfejlesztőit az R22-től az R135-ig, hangszigetelt burkolatban vagy mobil, egytengelyes alvázon. Minden hirdetés tartalmazza a gyártási évet, a teljesítményt kVA-ban és, amennyiben ismert, az üzemórák számát. A szállítást a hollandiai Bontebok Trading végzi; a készlet folyamatosan változik. Helyhez kötött berendezéseket a „Vészáram-aggregátok és generátorok” menüpont alatt is megtalál. Az SDMO, a KOHLER-SDMO, a KOHLER és a Rehlko ugyanazt a bresti generátorcsaládot jelöli. A mai Rehlko név 2024 óta érvényes.
Az SDMO áttekintése
Az SDMO 1966-ban alakult Brestben, Bretagne-ban. A Meunier család hajómotorok forgalmazására alapította a vállalatot; a név a „Société de Distribution des Moteurs de l'Ouest” rövidítése. 1969-től az SDMO saját áramfejlesztőket gyártott, 1973-ban pedig Brestben létesült a központ és a gyár. 1984/85-ben az SDMO átvette az Alstomtól az AMAN áramfejlesztő-divíziót, valamint a SOREEL kapcsolószekrény-gyártót. Az 1990-es évek közepén egy új, 15 000 m²-es gyárat építettek Brest ipari övezetében. Ehhez jöttek még leányvállalatok Spanyolországban, Nagy-Britanniában, Szingapúrban, Dél-Amerikában és az Egyesült Államokban.
2005-ben a családi holding eladta az SDMO-t az amerikai Kohler konszernnek. 2012-ben a Kergaradec II nevű újabb gyár kezdte meg működését, a fő telephely területe így körülbelül 40 000 m²-re bővült. 2016-ban a márkát KOHLER-SDMO-ra keresztelték át, és ezzel egy időben megjelent a saját Kohler-motorokkal felszerelt KD-sorozat. 2021 óta a generátorok kizárólag KOHLER néven jelennek meg. 2024-ben a Platinum Equity pénzügyi befektető átvette a Kohler Energy energiaágazatot, amely 2024 szeptembere óta Rehlko néven működik. Az EMEA-székhely ma Guipavasban, Brest közelében található, 42 800 m²-es területen. A vállalat adatai szerint évente körülbelül 35 000 ipari és hordozható áramfejlesztő hagyja el a gyárat, a termékpaletta 2 és 4 500 kVA között terjed.
Az SDMO portfóliója – új és használt
Az áttekintés bemutatja a berendezéscsoportokat a jelenleg Rehlko néven forgalmazott aktuális sorozatokkal, valamint azokat a típusokat, amelyekkel a használt piacon a leggyakrabban kereskednek. Az éppen kínált aggregátokat az ezen az oldalon található hirdetési listában tekintheti meg.
| Készüléktípus | Aktuális sorozatok (új) | Gyakran kereskedett használt típusok | Nálunk |
|---|---|---|---|
| Bérbeadó aggregátok 65 kVA-ig | R20C5, R50C5 (Stage V) | R22, R33, R44, régebbi R16 | Áramfejlesztők |
| Bérelhető áramfejlesztők 66–250 kVA | R66C3, R110C3, R110C5, R165C3, R165C5, R220C5, R220RC | R110, R135, R220 | Áramfejlesztők |
| 250 kVA feletti bérbe vehető áramfejlesztők | R330C5, R550C5 | R275 | Áramfejlesztők, generátorok |
| Konténeres aggregátok | korábban Rental Power és CONTENERGY (650–2 800 kVA), a jelenlegi bérleti kínálatban 550 kVA-ig | szórványosan 1 000 kVA teljesítményű berendezések MTU-motorral | Generátorok |
| Ipari és vészáram-aggregátok | KD-sorozat (6–4 500 kVA), T-, D-, V- és B-sorozat, kis J- és K-aggregátok | J-sorozat John Deere motorral (pl. J66K) | Vészhelyzeti áramellátó aggregátok, generátorok |
| Hordozható áramfejlesztők | ma KOHLER márkanév alatt, korábban Perform, Technic és Diesel Silence (3–14,4 kVA) | – | Áramfejlesztők |
| Hegesztőgépek | korábban Weldarc 200 és Weldarc 220T | Weldarc 200 | Áramfejlesztők |
| Világítóoszlopok | korábban RL10, RL4500-3 (LED), RL6 | – | Világítóoszlopok |
Mit árul el az SDMO típusjelölés?
A bérbeadott aggregátok esetében a rendszer egyszerű: az R a „Rental” (bérbeadás) rövidítése, a szám pedig a készenléti teljesítményt (ESP) jelöli kVA-ban. A folyamatos teljesítmény (PRP) körülbelül 10 százalékkal alacsonyabb. Egy R135 tehát 135 kVA készenléti teljesítményt és 123 kVA tartós teljesítményt nyújt. Ezért ugyanazt a berendezést a hirdetésekben néha 135, néha pedig körülbelül 120 kVA-val kínálják. A végződés a kivitelre és a kibocsátási osztályra utal. A C3 a IIIA osztály szerinti EU-kivitelre utal, a C5 az újabb Stage V-es készülékekre, az RC pedig az EU-n kívüli piacokra szánt, EU-kibocsátási engedély nélküli aggregátokra. A 2017-es gyártói katalógus szerint az R16–R44 típusokban Mitsubishi-motorok, az R66–R330 típusokban John Deere-motorok, az R450 és R550 típusokban pedig Volvo-motorok működnek. Az ipari aggregátok esetében a betű a sorozatot jelöli; a J-sorozat például John Deere-motorokkal van felszerelve. A típustábla és az adatlap az irányadó.
| Modell | Teljesítmény ESP / PRP | Motor (2017-es állapot szerint) | Jellemző alkalmazás |
|---|---|---|---|
| R22 | 22 / 20 kVA | Mitsubishi S4Q2 | Építési áramellátás konténerekhez, kisgépekhez és kis építkezésekhez |
| R33 | 33 / 30 kVA | Mitsubishi S4S | Építkezések, rendezvények |
| R44 | 40–44 kVA | Mitsubishi S4S | Építési áramellátás keverővel, szivattyúkkal és szerszámokkal |
| R66 | 66 / 60 kVA | John Deere 4045 | közepes méretű építkezések, ideiglenes áramellátás építkezés idején |
| R110 | 110 / 100 kVA | John Deere 4045 | nagyobb fogyasztókat igénylő építkezés, vészáramellátás |
| R135 | 135 / 123 kVA | John Deere 4045 | nagyobb építkezések, ipar és rendezvények |
| R165 / R220 | 165 / 150 és 220 / 200 kVA | John Deere 6068 | nagy építkezések, hálózati munkálatok idején történő áthidalás |
| R275 / R330 | 275 / 250 és 330 / 300 kVA | John Deere 6090 | Ipar, nagy rendezvények |
Mire figyelünk a használt SDMO-k esetében
Üzemórák és karbantartás: A bérbe adott aggregátok sokat működnek, a bérbe adott berendezések esetében több ezer üzemóra is normális. Döntő fontosságú a rendszeres olaj- és szűrőcsere, a tiszta hűtőrendszer és a hiánytalan karbantartási igazolás. Hasonlítsa össze az óraszámlálót a gyártási évvel.
Generátor és terhelési teszt: a feszültségnek és a frekvenciának terhelés alatt is stabilnak kell maradnia. A legjobb, ha terhelésbank segítségével terhelési tesztet végeznek el. Ellenőrizni kell a vezérlést, a kijelzőket, a vészleállítót, a csatlakozóaljzatokat és a sorkapcsot, valamint a tekercs szigetelési ellenállását.
Burkolat, tartály és gyűjtőtálca: Ellenőrizze a hangszigetelő szőnyegeket, az ajtó tömítéseit és a ház zsanérjait; vizsgálja meg a tartályt és a gyűjtőtálcát szivárgás és rozsda szempontjából. A futóművön elhelyezett mobil aggregátok esetében a fékeket, a világítást és a forgalmi engedélyeket is ellenőrizni kell.
Kipufogógáz-kibocsátási osztály és dokumentumok: A belvárosi építkezések és a pályázatok esetében a kipufogógáz-kibocsátási osztály döntő fontosságú lehet: a C3-as készülékek megfelelnek a IIIA. osztálynak, a C5-ös készülékek pedig az V. osztálynak. Az RC-kivitelű készülékek nem engedélyezettek az EU-piacon. Kérje el a CE-dokumentációt, az adatlapot és a DGUV 3. előírás szerinti, helyváltoztatható elektromos berendezésként végzett vizsgálati jegyzőkönyvet.
SDMO nálunk: forgalmazók és készlet
A holland Bontebok Trading forgalmazza teljes SDMO-készletünket: 2015 és 2018 között gyártott, használt R22, R33, R44 és R135 bérleti aggregátokat, valamint egy 63 kVA-s aggregátot egytengelyes alvázon. Hasonló áramfejlesztőket talál a Himoinsa, a Pramac és az Atlas Copco márkák között, a teljes készletet pedig az „Áramfejlesztők és generátorok” kategóriában.
Gyakori kérdések az SDMO áramfejlesztőkről
Létezik még az SDMO?
A generátorokat továbbra is Brestben gyártják, csak a név változott. A Kohler által 2005-ben történt felvásárlás után 2016-tól KOHLER-SDMO, 2021-től pedig KOHLER néven működtek. 2024 szeptemberétől az üzletág a Platinum Equity tulajdonába került, és Rehlko néven működik. A pótalkatrészek és a szerviz a Rehlko hálózatán keresztül érhetők el.
Mit jelent a szám az SDMO R22, R44 vagy R135 típusoknál?
Az R a „Rental” (bérbeadás) rövidítése, a szám pedig a készenléti teljesítményt jelöli kVA-ban. Tehát egy R44 körülbelül 44 kVA teljesítményt nyújt vészáramellátás esetén, egy R135 pedig körülbelül 135 kVA-t. A folyamatos teljesítmény mindkét esetben körülbelül 10 százalékkal alacsonyabb.
Mi a különbség a PRP és az ESP között?
A PRP (Prime Power) a változó terhelés mellett történő folyamatos üzemeltetéshez szükséges teljesítmény, például építkezéseken. Az ESP (Emergency Standby Power) a korlátozott idejű vészáramellátáshoz szükséges magasabb teljesítmény. Építkezési áramellátás esetén a PRP-vel számolnak.
Mit jelentenek a C3, C5 és RC jelölések?
A C3 az EU-kivitelre utal a IIIA. kibocsátási osztály szerint, a C5 pedig az újabb, V. osztályú készülékekre. Az RC-generátorokat az EU-n kívüli piacokra gyártják, és nincs EU-kibocsátási engedélyük; ezt érdemes figyelembe venni vásárláskor.
Milyen motorok találhatók az SDMO bérbeadó aggregátjaiban?
A 2017-es gyártói katalógus szerint a kis R16–R44-es bérlőgenerátorok Mitsubishi-motorokkal, a közepes R66–R330-asok John Deere-motorokkal, a nagy R450-es és R550-esek pedig Volvo-motorokkal rendelkeznek. Ez megkönnyíti a szervizelést és a pótalkatrészek beszerzését.
Melyik használt SDMO áramfejlesztőket kereskednek a leggyakrabban?
Használt állapotban az R22, R44 és R33 bérbeadó generátorok tartoznak a leggyakoribb típusok közé, őket követi az R110, R135, R220 és R275. Ennek megfelelően nagy a választék.
Hány üzemóra tekinthető elfogadhatónak egy használt SDMO-nál?
Ez a motortól és a karbantartástól függ. Több ezer üzemórával rendelkező bérleti aggregátok is előfordulnak. A számnál fontosabb a hiánytalan karbantartási napló és a sikeres terhelési teszt.
Lehet-e SDMO áramfejlesztőt lízingelni vagy bérleti vétel útján finanszírozni?
Számos hirdetésnél közvetlenül benyújthat kötelezettségvállalás nélküli lízing- vagy bérleti vételi ajánlatkérést. A feltételeket a kereskedővel vagy annak finanszírozási partnerével egyeztetheti; a vásárlás és a fizetés közvetlenül Ön és az eladó között zajlik.
Az összes típus áttekintése: Építőipari gépek · Ehhez illő termékek: világítóoszlopok, építőipari kompresszorok, vészáram-aggregátok