Tolle Ware zu einem unschlagbaren Preis (inkl. Versand). Abwicklung schnell und unkompliziert. Weiter so!
Bekijken op GoogleKoop nieuwe en gebruikte SDMO-stroomgeneratoren – ruime keuze aan stroomgeneratoren voor bouwplaatsen, verhuur en noodstroom, rechtstreeks bij de gespecialiseerde dealer. Bij ons vindt u tweedehands SDMO-stroomgeneratoren uit de Rental-serie, van R22 tot R135, geluidsgeïsoleerd in een behuizing of mobiel op een eenassig onderstel. In elke advertentie staan het bouwjaar, het vermogen in kVA en, voor zover bekend, het aantal bedrijfsuren vermeld. Geleverd door Bontebok Trading uit Nederland; de voorraad verandert voortdurend. Stationaire installaties vindt u bovendien onder noodstroomaggregaten en generatoren. SDMO, KOHLER-SDMO, KOHLER en Rehlko staan daarbij voor dezelfde serie aggregaat uit Brest. De huidige naam Rehlko is sinds 2024 van kracht.
SDMO in een oogopslag
SDMO werd in 1966 opgericht in Brest, in Bretagne. De familie Meunier richtte het bedrijf op om scheepsmotoren te verkopen; de naam staat voor „Société de Distribution des Moteurs de l'Ouest”. Vanaf 1969 bouwde SDMO eigen stroomaggregaten; in 1973 werden het hoofdkantoor en de fabriek in Brest opgericht. In 1984/85 nam SDMO de generatorendivisie AMAN van Alstom en de schakelkastenspecialist SOREEL over. Halverwege de jaren negentig werd een nieuwe fabriek van 15.000 m² gebouwd in het industriegebied van Brest. Daarnaast kwamen er dochterondernemingen in Spanje, Groot-Brittannië, Singapore, Zuid-Amerika en de VS.
In 2005 verkocht de familieholding SDMO aan het Amerikaanse concern Kohler. In 2012 werd met Kergaradec II een nieuwe fabriek in gebruik genomen, waardoor de hoofdvestiging uitgroeide tot ongeveer 40.000 m². In 2016 werd het merk omgedoopt tot KOHLER-SDMO; tegelijkertijd werd de KD-serie met eigen Kohler-motoren geïntroduceerd. Sinds 2021 worden de aggregaatgeneratoren uitsluitend onder de naam KOHLER op de markt gebracht. In 2024 nam de financiële investeerder Platinum Equity de energiedivisie Kohler Energy over, die sinds september 2024 Rehlko heet. Het EMEA-hoofdkantoor is tegenwoordig gevestigd in Guipavas bij Brest, op een terrein van 42.800 m². Volgens gegevens van het bedrijf verlaten jaarlijks ongeveer 35.000 industriële en draagbare aggregaten de fabriek; het assortiment reikt van 2 tot 4.500 kVA.
Het assortiment van SDMO – nieuw en tweedehands
Het overzicht toont de apparaatgroepen met de huidige series die tegenwoordig onder de naam Rehlko worden verkocht, en de typen die het vaakst tweedehands worden verhandeld. Welke aggregaten momenteel worden aangeboden, ziet u in de advertentielijst op deze pagina.
| Type aggregaat | Huidige series (nieuw) | Vaak tweedehands verhandeld | Bij ons in |
|---|---|---|---|
| Verhuuraggregaten tot 65 kVA | R20C5, R50C5 (Stage V) | R22, R33, R44, oudere R16 | Stroomgeneratoren |
| Verhuuraggregaten 66–250 kVA | R66C3, R110C3, R110C5, R165C3, R165C5, R220C5, R220RC | R110, R135, R220 | Stroomgeneratoren |
| Huuraggregaten boven 250 kVA | R330C5, R550C5 | R275 | Stroomgeneratoren, generatoren |
| Containergeneratoren | voorheen Rental Power en CONTENERGY (650–2.800 kVA), in het huidige verhuurprogramma tot 550 kVA | hier en daar installaties van circa 1.000 kVA met MTU-motor | Generatoren |
| Industriële en noodstroomaggregaten | KD-serie (6–4.500 kVA), T-, D-, V- en B-serie, kleine J- en K-aggregaten | J-serie met John Deere-motor (bijv. J66K) | Noodstroomaggregaten, generatoren |
| Draagbare stroomgeneratoren | tegenwoordig onder de naam KOHLER, voorheen Perform, Technic en Diesel Silence (3–14,4 kVA) | – | Stroomgeneratoren |
| Lasaggregaten | voorheen Weldarc 200 en Weldarc 220T | Weldarc 200 | Stroomgeneratoren |
| Verlichtingsmasten | voorheen RL10, RL4500-3 (LED), RL6 | – | Verlichtingsmasten |
Wat de SDMO-typeaanduiding onthult
Bij de verhuurgeneratoren is het schema eenvoudig: R staat voor Rental, het getal geeft het stand-byvermogen (ESP) in kVA aan. Het continuvermogen (PRP) ligt ongeveer 10 procent lager. Een R135 levert dus 135 kVA stand-byvermogen en 123 kVA bij continu gebruik. Daarom wordt hetzelfde apparaat in advertenties soms aangeboden met 135 kVA, soms met ongeveer 120 kVA. De achtervoegsel geeft de uitvoering en de emissienorm aan. C3 duidt de EU-uitvoering volgens fase IIIA aan, C5 de nieuwere Stage V-aggregaten, RC-aggregaten zonder EU-emissiegoedkeuring voor markten buiten de EU. Volgens de fabrikantencatalogus van 2017 zijn de modellen R16 tot en met R44 uitgerust met Mitsubishi-motoren, de modellen R66 tot en met R330 met John Deere-motoren en de modellen R450 en R550 met Volvo-motoren. Bij de industriële aggregaten staat de letter voor de serie; de J-serie is bijvoorbeeld uitgerust met John Deere-motoren. Het typeplaatje en het gegevensblad zijn bindend.
| Model | Vermogen ESP / PRP | Motor (stand 2017) | Typische toepassing |
|---|---|---|---|
| R22 | 22 / 20 kVA | Mitsubishi S4Q2 | Bouwstroom voor containers, kleine apparaten en kleine bouwplaatsen |
| R33 | 33 / 30 kVA | Mitsubishi S4S | Bouwplaatsen, evenementen |
| R44 | 40–44 kVA | Mitsubishi S4S | Bouwstroom met mixer, pompen en gereedschap |
| R66 | 66 / 60 kVA | John Deere 4045 | middelgrote bouwplaatsen, tijdelijke stroomvoorziening op de bouwplaats |
| R110 | 110 / 100 kVA | John Deere 4045 | Bouwplaats met grotere verbruikers, noodstroomvoorziening |
| R135 | 135 / 123 kVA | John Deere 4045 | grotere bouwplaatsen, industrie en evenementen |
| R165 / R220 | 165 / 150 en 220 / 200 kVA | John Deere 6068 | Grote bouwplaatsen, tijdelijke stroomvoorziening bij werkzaamheden aan het elektriciteitsnet |
| R275 / R330 | 275 / 250 en 330 / 300 kVA | John Deere 6090 | Industrie, grote evenementen |
Waar we op letten bij tweedehands SDMO-generatoren
Bedrijfsuren en onderhoud: verhuurgeneratoren draaien veel; enkele duizenden bedrijfsuren zijn normaal bij apparatuur uit de verhuur. Cruciaal zijn regelmatige olie- en filterverversingen, een schoon koelsysteem en een volledige onderhoudshistorie. Controleer of de urenteller overeenkomt met het bouwjaar.
Generator en belastingstest: spanning en frequentie moeten onder belasting stabiel blijven. Laat bij voorkeur een belastingstest met een belastingsbank uitvoeren. Controleer de besturing, displays, noodstop, stopcontacten en klemmenstrook, evenals de isolatieweerstand van de wikkeling.
Kap, tank en opvangbak: bekijk de geluidsisolatiematten, deurafdichtingen en scharnieren aan de behuizing; controleer de tank en opvangbak op lekkages en roest. Bij mobiele aggregaten op een chassis behoren remmen, verlichting en kentekenpapieren tot de controle.
Emissienorm en documenten: voor bouwplaatsen in stadscentra en bij aanbestedingen kan de emissienorm doorslaggevend zijn: C3-apparaten voldoen aan fase IIIA, C5-apparaten aan fase V. RC-uitvoeringen zijn niet toegelaten voor de EU-markt. Laat CE-documentatie, het gegevensblad en het keuringsrapport als verplaatsbaar elektrisch apparaat volgens DGUV-voorschrift 3 meegaan.
SDMO bij ons: dealer en voorraad
Bontebok Trading uit Nederland voert onze volledige SDMO-voorraad: gebruikte verhuuraggregaten R22, R33, R44 en R135 uit de bouwjaren 2015 tot en met 2018, evenals een 63 kVA-aggregaat op een eenassig onderstel. Vergelijkbare stroomgeneratoren vindt u onder Himoinsa, Pramac en Atlas Copco, de volledige voorraad in de categorie Stroomgeneratoren & stroomaggregaten.
Veelgestelde vragen over SDMO-stroomgeneratoren
Bestaat SDMO nog?
De generatoren worden nog steeds in Brest gebouwd, alleen de naam is veranderd. Na de overname door Kohler in 2005 heetten ze vanaf 2016 KOHLER-SDMO en vanaf 2021 KOHLER. Sinds september 2024 behoort de divisie tot Platinum Equity en heet Rehlko. Reserveonderdelen en service verlopen via het Rehlko-netwerk.
Wat betekent het getal bij SDMO R22, R44 of R135?
R staat voor Rental (verhuur), het getal voor het stand-byvermogen in kVA. Een R44 levert dus ongeveer 44 kVA in noodstroombedrijf, een R135 ongeveer 135 kVA. Het continuvermogen ligt in beide gevallen ongeveer 10 procent lager.
Wat is het verschil tussen PRP en ESP?
PRP (Prime Power) is het vermogen voor continu gebruik bij wisselende belasting, bijvoorbeeld op de bouwplaats. ESP (Emergency Standby Power) is het hogere vermogen voor beperkte noodstroomtoepassingen. Voor bouwstroom gaat men uit van PRP.
Wat betekenen C3, C5 en RC?
C3 staat voor de EU-uitvoering volgens emissienorm IIIA, C5 voor de nieuwere apparaten volgens Stage V. RC-aggregaten zijn gebouwd voor markten buiten de EU en hebben geen EU-emissiegoedkeuring; houd hier rekening mee bij de aankoop.
Welke motoren zitten er in de SDMO-huurgeneratoren?
Volgens de fabrikantencatalogus van 2017 zijn de kleine verhuuraggregaten R16 tot en met R44 uitgerust met Mitsubishi-motoren, de middelgrote R66 tot en met R330 met John Deere-motoren en de grote R450 en R550 met Volvo-motoren. Dat vergemakkelijkt het onderhoud en de aanschaf van reserveonderdelen.
Welke SDMO-stroomgeneratoren worden het vaakst tweedehands verhandeld?
Op de tweedehandsmarkt behoren de huurgeneratoren R22, R44 en R33 tot de meest voorkomende types, gevolgd door de R110, R135, R220 en R275. Het aanbod is dan ook ruim.
Hoeveel bedrijfsuren zijn acceptabel voor een tweedehands SDMO?
Dat hangt af van de motor en het onderhoud. Huuraggregaten met enkele duizenden bedrijfsuren zijn normaal. Belangrijker dan het aantal zijn een volledig ingevuld onderhoudsboekje en een geslaagde belastingstest.
Kan ik een SDMO-stroomgenerator leasen of via huurkoop financieren?
Bij veel advertenties kunt u direct een vrijblijvende aanvraag voor leasing of huurkoop indienen. De voorwaarden bespreekt u met de dealer of diens financieringspartner; de aankoop en betaling verlopen rechtstreeks tussen u en de verkoper.
Alle typen in één oogopslag: bouwmachines · Hierbij passend: lichtmasten, bouwcompressoren, noodstroomaggregaten