Tolle Ware zu einem unschlagbaren Preis (inkl. Versand). Abwicklung schnell und unkompliziert. Weiter so!
Megtekintés a Google-onÚj és használt Scania teherautók, nyerges vontatók és áramfejlesztők vásárlása – széles választék közvetlenül a szakkereskedőtől. Nálunk megtalálja a Scania járműveket a 7,5 t feletti teherautók, nyerges vontatók és billencs teherautók kategóriákban, valamint a Scania dízelmotorral felszerelt aggregátokat az áramfejlesztők és generátorok között – minden hirdetés tartalmazza a gyártási évet, a teljesítményt, a kibocsátási normát és a felszereltséget. A készletet az Infa Nutzfahrzeuge (Dettelbach) és a Kraus Baumaschinen (Frankenthal) szállítja; a kínálat folyamatosan változik. A Scania a teherautókat teljes egészében saját gyártásban készíti, az áramfejlesztők esetében viszont csak a motort – a kész áramfejlesztő egy áramfejlesztő-gyártótól származik.
A Scania áttekintése
A Scania két gyökérből származik: 1891-ben Södertäljében megalapították a Vagnfabriks-Aktiebolaget i Södertälje (Vabis) társaságot vasúti kocsik gyártására, 1900-ban pedig Malmöben a Scania céget, amely kezdetben kerékpárokat gyártott. 1911-ben a két vállalat egyesült, és létrejött a Scania-Vabis; székhelye a mai napig Södertälje, Stockholmtól délre. 2015 januárja óta a Scania teljes egészében a Volkswagen-csoport tulajdonában van, és a TRATON haszongépjármű-holding része, amelyhez az MAN is tartozik. 2025-ben a Scania 94 073 járművet szállított ki, 198,5 milliárd svéd koronás árbevételt ért el, és több mint 50 000 embert foglalkoztat több mint 100 országban. A gyártás többek között Södertäljében, a hollandiai Zwolle-ban, a franciaországi Angers-ben, São Bernardo do Campóban (Brazília), Tucumánban (Argentína) és 2025 októbere óta a kínai Rugao-ban folyik.
A márka jellemzője a moduláris rendszer: a vezetőfülkéket, motorokat, sebességváltókat és tengelyeket moduláris rendszerből állítják össze. 2004-ben a P, R és T (2007-től G is) vezetőfülkékkel rendelkező sorozat váltotta fel a korábbi 4-es sorozatot, 2016-ban pedig a sík vezetőfülke-padlóval rendelkező S-sorozattal indult a jelenlegi generáció. A motorok a 9 literes öthengeresektől a 16 literes V8-asig terjednek, akár 770 PS teljesítménnyel. Emellett a Scania ipari, hajózási és áramtermelő motorokat (DC09, DC13, DC16) is szállít – 2025-ben 9 240 darabot.
A Scania termékpalettája – új és használt járművek
Az áttekintés bemutatja az összes termékkategóriát a jelenlegi sorozatokkal és a használt piacon leggyakrabban kereskedett típusokkal együtt. Az ezen az oldalon található hirdetési listában láthatja, mely járművek és hajtásegységek szerepelnek jelenleg a kínálatban.
| Termékkategória | Aktuális sorozatok (új) | Gyakran kereskedett használt járművek | Nálunk |
|---|---|---|---|
| távolsági közlekedésben | S-sorozat (sík fülkefenék), R-sorozat, 13 l-es és 16 l-es V8-as motorok | R 450, R 500, R 410, R 460, R 480, R 580, R 730, S 500 | Nyerges vontatók, 7,5 t feletti teherautók |
| Regionális és disztribúciós forgalom | P-sorozat, G-sorozat | P 280, P 320, P 360, P 410, G 410, G 450 | 7,5 t feletti teherautók |
| Városi és kommunális | L-sorozat alacsony beszállással | L-sorozat, régebbi P-sorozat közüzemi felépítménnyel | 7,5 t feletti teherautók |
| Építkezés | XT-kivitel építkezési felhasználásra (2017 óta) | P-, G- és R-alapú billenő teherautók (6x4, 8x4), régebbi R 124 és P 114 modellek | Dömper |
| Kapucnis járművek | – (a T-sorozat kikerült a kínálatból) | T-sorozat, régebbi T 124 és T 164 modellek | Nyerges vontatók |
| Autóbuszok | Városi, távolsági és utazóbuszok | K-sorozatú busz alvázak | – |
| Áramtermelő és ipari motorok | DC09 (5 henger, 9 l), DC13 (6 henger, 13 l), DC16 (V8, 16 l) | Scania-motorral felszerelt aggregátok, beleértve a régebbi motorokat is, mint például a DSC 11 | Áramfejlesztők, generátorok, vészáram-aggregátok |
Mit árul el a Scania típusjelölés
A 2000-es évek közepe óta a típusjelzés egy egyszerű sémát követ: fülké-sorozat + motor teljesítmény, tíz lóerőre kerekítve. A betű a fülkét jelöli – L az alacsony beszállású városi forgalomra, P a terjesztési és építkezési forgalomra, G az univerzális járművekre, R a távolsági forgalomra, S a sík fülkepadlós távolsági forgalomra, T pedig a már kivont motorháztetős járművekre. Egy R 450 tehát egy körülbelül 450 PS teljesítményű távolsági teherautó, egy P 280 pedig egy körülbelül 280 PS teljesítményű terjesztő teherautó. A 2004-ig gyártott régebbi Scania modelleknél ez másképp volt: az R 124 vagy P 114 jelölésnél az első számjegyek a hengerűrtartalmat jelzik literben (12, illetve 11 l), az utolsó pedig a modellcsaládot (4-es sorozat); egy R 164 ennek megfelelően a 16 literes V8-as motorral rendelkezik. A kerékkonfiguráció, a felfüggesztés és a fülke mérete a hirdetésben szerepel.
| Modell | Adatok | Jellemző felhasználás |
|---|---|---|
| R 450 | 13 literes hathengeres, kb. 450 PS | a leggyakrabban forgalmazott Scania: távolsági közlekedésben használt nyerges vontató, valamint tartály- és silószerelvények |
| R 500 / S 500 | 13 l, kb. 500 PS, S változat sík padlóval | Távolsági forgalom nagy vontatási tömeggel |
| R 410 / R 420 / R 460 | kb. 410–460 PS | Távolsági forgalom, cserélhető pótkocsi |
| R 580 / R 730 | 16 literes V8, kb. 580, illetve 730 PS | Nehéz szállítás, fa, mélyrakodó |
| G 410 / G 450 | 13 l, kb. 410–450 PS | Regionális szállítás, billencs, darus teherautó |
| P 280 / P 320 / P 360 | kb. 280–360 PS, rövid fülke | Szállítóautók, kommunális járművek, könnyű billenő teherautók |
| R 124 / P 114 (4-es sorozat) | 12, illetve 11 l, 2004-ig | régebbi billencs teherautók és nyerges vontatók |
| DC13 / DC16 motorral | 13 l vagy 16 l V8 | Áramfejlesztők és vészáramellátás közepes és nagy kVA-tartományban |
Mire figyelünk egy használt Scania esetében
Motor és kibocsátási szabvány: Döntő fontosságú a bizonyítható karbantartás: karbantartási könyv, olajcsere-intervallumok, hidegindítás, füstkép, valamint Euro 6 esetén az SCR-rendszer és a részecskeszűrő állapotának ellenőrzése. A kibocsátási szabvány határozza meg az útdíjat és a környezetvédelmi zónákba való behajtást.
Sebességváltó és retarder: Sok Scania az Opticruise automatizált sebességváltóval van felszerelve, gyakran kúszófokozatokkal az építkezésekhez. Próbavezetés terhelés alatt történő elindulással, tiszta váltásokkal és működőképes retarderrel.
Fülke, váz és felépítmény: Rozsda a fülkecsapágyakon, a bejáratoknál és a vázon, a légrugózás, a nyerges vonóhorog és a felépítmény állapota. Tartály- és silójárművek esetében kérje el a felépítmény ellenőrzési határidőit és dokumentációját.
Scania-motorral felszerelt aggregátok: üzemórák, karbantartás, a generátor és a kapcsolóberendezés állapota, valamint terheléses vizsgálat. A teljesítményt kVA-ban, a feszültséget és a frekvenciát összehasonlítani a igényekkel, és feljegyezni az aggregátum gyártóját és a motortípust a típustábláról.
A Scania nálunk: kereskedők és készlet
A Dettelbach-i Infa Nutzfahrzeuge használt Scania teherautókat kínál, például egy R 450-es modellt tartályfelépítménnyel és Euro 6-os kibocsátási osztályú motorral. A frankenthali Kraus Baumaschinen Scania dízelmotorral felszerelt áramfejlesztőket forgalmaz, például egy 400 kVA-s aggregátumot 20 lábas konténerben. Hasonló teherautókat talál a MAN, az IVECO, a DAF és a Mercedes-Benz kínálatában, áramfejlesztőket pedig az SDMO és a Himoinsa kínálatában.
Gyakori kérdések a Scania-val kapcsolatban
Mit jelent az R 450 vagy a P 280 a Scania esetében?
A betű a fülke-sorozatot jelöli (L, P, G, R, S), a szám pedig a tíz lóerőre kerekített motor teljesítményét. Tehát egy R 450 egy körülbelül 450 PS teljesítményű távolsági teherautó, egy P 280 pedig egy körülbelül 280 PS teljesítményű elosztó teherautó.
Mit jelent az R 124 vagy a P 114 a régebbi Scania modelleknél?
A 2004-ig gyártott 4-es sorozatnál az első számjegyek a hengerűrtartalmat jelzik literben, az utolsó számjegy pedig a sorozatot. Egy R 124 tehát 12 literes motorral rendelkezik, egy R 164 pedig 16 literes V8-as motorral. A teljesítményt általában ez követi.
Melyik Scania-modell a legkeresettebb a használt piacon?
A nagy használtjármű-portálokon az R-sorozat vezet messze az élen, elsősorban az R 450 és az R 500, majd az R 580, az R 410 és az R 460 következik. A disztribúciós teherautók közül a P 280, a P 320 és a G 410 a leggyakoribb.
Mi a különbség az R- és az S-sorozat között?
Mindkettő távolsági fuvarozásra alkalmas vezetőfülkével rendelkezik. Az S-sorozat, amelyet 2016-ban, a jelenlegi generáció bevezetésekor mutattak be, sík fülképadlóval rendelkezik, motoralagút nélkül, így több helyet kínál. Műszakilag mindkettő ugyanazokat a motorokat és hajtásláncokat használja.
Ki a tulajdonosa a Scania-nak?
A Scania 2015 óta teljes egészében a Volkswagen-csoport tulajdonában van, és a TRATON GROUP része, amelyhez az MAN is tartozik. Székhelye és legnagyobb gyára a svédországi Södertälje-ben található.
Gyárt-e a Scania áramfejlesztőket is?
A Scania gyártja a DC09, DC13 és a V8 DC16 motorokat áramtermeléshez, ipari célokra és hajókhoz. A teljes áramfejlesztőt generátorral, vezérléssel és burkolattal vagy konténerrel együtt az áramfejlesztő-gyártók állítják elő. A pótalkatrészeknél ezért mind a motortípus, mind az aggregátum gyártója fontos.
Hány kilométer elfogadható egy használt Scania esetében?
A távolsági tehergépjármű-vontatók gyakran nagy futásteljesítményt érnek el; a hiánytalan karbantartás mellett ez nem jelent kizáró kritériumot. A puszta számnál fontosabbak a karbantartási igazolások, a motor, a sebességváltó és a fülke állapota, valamint egy alapos próbaút.
Lehet-e egy Scaniát lízingelni vagy bérleti vétellel finanszírozni?
Számos hirdetésnél közvetlenül benyújthat kötelezettségvállalás nélküli lízing- vagy bérleti vételi ajánlatkérést. A feltételeket a kereskedővel vagy annak finanszírozási partnerével egyeztetheti; a vásárlás és a fizetés közvetlenül Ön és az eladó között zajlik.
Az összes típus áttekintése: Szállító- és haszongépjárművek · Ehhez illő termékek: pótkocsik, billenő teherautók, áramfejlesztők